Reklama
  • Wtorek, 6 września 2016 (13:06)

    Perfumy. Które wybrać i jak stosować?

Zwiewne, lekkie, orzeźwiające.

Wzmacniamy zapach

Reklama

Wskazówki dla każdego typu skóry.

To czy perfumy są trwałe, zależy nie tylko od nich samych, ale i od typu naszej skóry, na mieszanej zapach będzie utrzymywał się dłużej, na suchej krócej.

Masz skórę mieszaną lub przetłuszczającą się – zanim spryskasz wodą toaletową swoje ulubione miejsca, muśnij naskórek transparentnym pudrem – wtedy upał nie zmieni zapachu.

Masz skórę suchą – aby zapach był trwalszy, perfumowane miejsca (za uszami, dekolt, nadgarstki) najpierw muśnij wazeliną.

Dodaj odrobinę perfum do balsamu do ciała, którego używasz po kąpieli, to sprawdzony sposób na delikatnie pachnącą skórę.

Które wybrać?

Im mniej chemii, tym lepiej.

Szukając zapachu na lato, warto zwrócić uwagę na limitowane letnie edycje perfum – mają w sobie mniej chemii i alkoholu (bądź nie zawierają go wcale).

Wypróbuj mgiełki zapachowe. Oprócz tego, że pachną – chłodzą i przynoszą orzeźwienie w upalny dzień. Zwykle nie zawierają alkoholu, nie uczulą nas więc, gdy wyjdziemy na słońce, ani nie zostawią na skórze plam.

W upalny dzień postaw na świeże nuty cytrusów, mięty, trawy, ogórków, herbaty oraz wszelkie nuty wodne. Wieczorem pachnij egzotycznymi kwiatami. Tu sprawdzą się zapachy z nutą gardenii i jaśminu.

Jak używać?

W upalne, słoneczne dni nie spryskuj perfumami miejsc, które są narażone na bezpośrednie działanie słońca (np. szyi). Nie spryskuj też włosów, bo to je wysuszy. Bezpiecznie jest rozpylić przed sobą chmurkę perfum i po prostu przez nią przejść. Perfumy trzymaj w lodówce: w upały szczególnie, ale warto tak robić przez cały rok. Ich zapach pozostanie niezmienny nawet przez trzy lata (woń trzymanych w łazience zmienia się już po roku).

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Ponieważ najczęściej kupujemy wody toaletowe, które są mniej trwałe od perfum, często mamy problem z tym, jak szybko ich zapach ulatnia się ze skóry. Można temu zaradzić na dwa sposoby. Spryskaj... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.